HarryPotter School :: Добре Дошли

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HarryPotter School


    От пожълтелите тетрадки

    Мелинда Дроун
    Мелинда Дроун
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 48
    Join date : 16.07.2010

    От пожълтелите тетрадки Empty От пожълтелите тетрадки

    Писане by Мелинда Дроун Съб Юли 31, 2010 4:01 pm

    Тетрадките ми съвсем не са пожълтели, както пише в заглавието, но все пак не сме тук, за да обсъждаме това. Ето ви малко от моето творчество.


    Раздяла

    Там, под звездното небе,
    чака мъничко дете.
    Чака аз да се обърна
    и при него да се върна.

    А сълзите му текът
    и се стичат по дъжда,
    сливам се със тишината
    и потъвам в тъмнината.

    А детето, малко клето,
    сякаш от мечти обзето,
    насред пътя, насред мрака,
    да се върна още чака.


    Елхово - моят роден град

    Родих се Тунджа де тече,
    родих се в мъничко градче,
    гордея се и в ден, и в час,
    че от Елхово съм аз.

    Живея Странджа де се извисява,
    живея в крайчето на нашата държава,
    гората буйно де шуми,
    във Елхово прекарвам моите дни.

    Това е моят роден град,
    със смях и песни е богат.
    Богат е с радост и любов,
    Бог дал е тука своя благослов.


    Нежелан гост

    Звездите шептят,
    Луната блести,
    заспал е градът,
    сънува звезди.

    В съня ми проникваш,
    не питаш дори.
    В моите мисли ти вникваш,
    вникваш в моите мечти.

    И сърцето ми виждаш,
    и ликът си дори,
    че макар да не искам,
    те сънувам - уви.

    Един миг невнимание

    Двама полицай стояха до катастрофиралата кола и разговаряха тихо, докато лекарите изваждаха тялото на шофьора – 18 годишно момче – и го положиха на една носилка. Явно още дишаше, но състоянието му бе критично. По – възрастият полицай се приближи до момчето и потърси в джобовете му документите за самоличност. Намери личната му карта и шофьорската му карта. Името на момчето бе Дейниъл Фолс. Приближи се до колегата си и му поръча да съобщи на семейство Фолс.


    В къщата, накрай града, където живееше семейство Фолс, следобедът започна нормално. Освен големият син, господин и госпожа Фолс имаха още две деца – момиче на 14 и момче на 16. Празничната вечеря бе приготвена – бе Хелоуин. Всички очакваха Дейниъл, който трябваше да се прибере от Харвард, където учеше. Изведнъж се чу позвъняване.
    - Това трябва да е той – усмихна се момичето и се запъти да отвори.
    Но отвън се чу не спокойният топъл глас на Дейниъл, а един съвсем непознат глас. Господин и госпожаФолс се запътиха към вратата, следвани от другият си син. Там стоеше полицай, на около 25-6 години. Той говореше нещо на дъщеря им, която се бе вкопчила във вратата, за да не падне.
    - Какво става? – обади се госпожа Фолс.
    - Синът Ви, Дейниъл, той е катастрофирал и е много зле.
    Закараха го в болницата - съобщи предпазливо и състрадателно полицаят.
    В малкото градче имаше само една болница и след около 10 минути, семейството нахълта разтревожено в чакалнята, където бе само една медицинска сестра.
    - Съжалявам, в момента го оперират. Не може да го видите – съобщи им сестрата, когато й казаха, че идват да видят Дейниъл.
    Всички седнаха на столовете, поставени в чакалнята. Мина половин час, мина един час и вратата на операционната се отвори. Отвътре излезе лекар и семейство Фолс го погледна. Мъжът се насочи и ги попита.
    - Вие ли сте роднините на Дейниъл Фолс?
    - Да, ние сме. Как е той? – едва прошепна бащата.
    Лекарят сведе поглед и поклати глава. Момичето падна на колене на
    земята и заплака, брат й я прегърна и погледна родителите си,
    сякаш за знак, че това е просто един кошмар и, че скоро ще се
    събуди. Майка му плачеше, обгърнала врата на съпруга си, от чиито
    очи също се стичаха сълзи. Очите на братът се замъглиха и той ги затвори. Лекарят, чувстващ се натрапник в семейната мука, се отдалечи тихо. Само един миг невнимание бе отнел живота на Дейниъл Фолс, момче, което имаше да взема толкова много от живота.

      В момента е: Пет Окт 18, 2024 8:33 pm