HarryPotter School :: Добре Дошли

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HarryPotter School


2 posters

    Умотворенията на моя мозък....

    angi96
    angi96
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 1432
    Join date : 18.05.2009
    Местожителство : Финикс

    Умотворенията на моя мозък.... Empty Умотворенията на моя мозък....

    Писане by angi96 Пет Ное 13, 2009 9:24 pm

    Реших и аз да се включа с малко творчество.Започнах да пиша книга.Все още си няма име,но ще ви пусна началото да се запознаете с историята

    Глава първа-Трагедия

    Родителите ми ме изпратиха да уча в Германия на разменни начала.Приемното ми семейство беше много приятно. С дъщеря им станахме много добри приятелки,но ми липсваха старите приятели от Англия.Липсваше ми Лондон,както и майка ми и баща ми.В новото училище всички бяха приятелски настроени,но не се чувствах на място,сякаш бях натрапничка.Един с една приятелка седяхме в училищния стол.Беше един обикновен обяд,докато телефонът ми не иззвъня.
    -Ало
    -Джейни,миличка,трябва да ти кажа нещо-беше баща ми.Гласът му беше разстроен
    -Какво има татко, не ме плаши
    -Ами...майка ти претърпя катастрофа и тя....тя...докторите се опитаха да направят всичко,но не успяха.Съжелявам,милата ми-гласът му заглъхна.Бавно свалих слушалката от ухото си.Не вярвах на ушите си.Майка ми,не това не можеше да е възможно.Татко се шегуваше.Хванах първия самолет за Англия.Баща ми ме посрещна на летището и ме прегърна
    -Всичко ще бъде наред,миличка, спокойно-прошепна ми той.От очите ми потекоха горчиви сълзи.Сълзи на болка и скръб.Не усетих кога се качих в колата и пристигнахме в къщи.Баща ми ме вкара в кухнята и ми направи чай
    -Искаш ли да поговорим?-попита той.Аз само поклатих отрицателно глава и се качих в стаята си.Обвих колената си с ръце и заплаках.Единственото което ми минаваше през главата беше"Защо тя?".Болка раздра гърдите ми.Всичко рухна.Сякаш всичко което бях градила през живота се разпадна за секунди през очите ми.След дълги часове в плач заспах неспокоен и пъленс кошмари сън.На сутринта се събудих в леглото си.С подпухнали очи и мокра възглавница.Цяла нощ бях плакала.Баща ми влезе в стаята и се опита да се усмихне. "Жалък опит" помислих си.
    -Джейн, миличка..-започна той, но аз му казах да спре с поглед.Не исках да чувам.Не сиках да повярвам че майка ми...ето дори не можех да си помисля думата.Той беше упорит и продължи-Време е да ходиш на учлище.Хайде ставай, че ще закъснееш
    -Не искам ,Алан...тоест татко-промърморих и се изправих.Станах от леглото и излязох през вратата като подминах Алан.Слязох долу и си сипах корнфлейкс.Започнах да ям бавно.Скоро захвърлих купичката на страна и отидох да се изкъпя.Седях с часове в банята мислейки.Колкото и да мислех не го проумявах.Все още очквах да чуя гласа на майка ми който ме вика.Накрая ми стана студено и се увих в хавлията.Влязох в стаята си и легнах на леглото и заспах...отново.На другата сутрин се случи същото като вчера.Алан искаше да отида на училище, но аз отказах.Отново си легнах и така цяла седмица.Не можех да правя нищо.Не можех да мисля за нищо.Дните бавно се нижеха.Аз бях все така съсипана и все така не исках да отида на училище.Един ден излязох до магазина и навсякъде шушнеха"Това е Джейн Паркър","Ужасна трагедия","Как ли се чувства?".Аз подминах всичко това сякаш не ги чувам, но не исках да ми го припомнят.Не трябваше да ми го припомнят.Всичко това ме връщаше в спомените и скръбта ми.Не желаех да чувам за катастрофата, която беше съсипала живота ми.Безрасъдния шофьор който беше минал на червено.И накрая с беше случило това...прибрах се вкъщи и се заключих в стаята си,напълно забравила че ще ходя до магазина.Свлякох се на земята.Горчиви сълзи потекоха от очите ми.Спомените се завърнаха в главата ми и всичко започна от начало.Обзе ме агония.Защо животът бе толкова жесток?Защо хората трябваше да си отиват?Животът е толкова несправедлив...



    Последната промяна е направена от angi96 на Вто Дек 29, 2009 4:43 am; мнението е било променяно общо 1 път
    angi96
    angi96
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 1432
    Join date : 18.05.2009
    Местожителство : Финикс

    Умотворенията на моя мозък.... Empty Re: Умотворенията на моя мозък....

    Писане by angi96 Пет Ное 13, 2009 9:32 pm

    Глава втора-Пробуждане


    Събудих се и се огледах.Бях в стаята си.Усетих че очите ми не бяха подпухнали, възглавницата не беше мокра и не бях се изпотила по цялото лице.Това беше първата нощ от месец насам, в която не бях плакала.Погледах часовника и видях че е много рано.Легнах отново и се опитах да заспя.Въртях се в леглото, но единственото което правех беше бавно да си спомням какво се беше случило с майка ми.Накрая се отказах и станах.Облякох се и слязох надолу за закуска.Извадих малко корнфлейкс, както винаги, и започнах да ям.Скоро осъзнах че Алан е в стаята
    -Добро утро, Ал...татко-поздравих го аз.Не знаех защо го наричах Алан.Може би така бях свикнала,покрай...майка ми.Тя ми беше забранила да го наричам по име.Пак се сетих за нея и започнах бавно да се разпадам."Стегни се Джейн"заповядах си.трябваше да бъда силна,заради баща ми.
    -Добро утро, Джейни-каза той и се усмихна.Седна на един стол до мен и ме загледа притеснено-Миличка, кога мислиш да започнеш да ходиш на учлище?Пропускаш много важни уроци...-започна колебливо той, но аз го прекъснах
    -Още днес.Омръзна ми да си седя в къщи.
    -Това е страхотно-започна той ентусиазирано.Погледна часовника си и се изправи-Хайде че ще закъснееш-подкани ме Алан.Аз оставих купичката с корнфлейкс на масата и се изправих.Облякох якето си и излязох.Алан ме последва.Качих се в колата и затръшнах силно вратата.Получих един неодобрителен поглед от страна на баща ми.Потеглихме.След 20 минути спряхме.Слязох бавно и се огледах.Пред погледа ми се изпречи една огромна сграда.Всичко изглеждаше толкова спокойно.Аз тръгнах към стълбите
    -Дано ти хареса тук.Ще мина да те взема след учлище-извика Алан и ми помаха.Аз само кимнах в негова посока и се качих по стълбите.Отворих вратата и от вътре ме заляха звуци, на които човешко ухо трудно би издържало.Влязох и бързо и тръгнах към класната стая. Ученици ме заблъскаха от всички страни.С мъки се добрах до стаята.Влязох и седнах на един чин.Около мен хвърчаха хартии и учебници.Аз само от време на време залягах за да не ме уцелят.Учителката влезе и извика силно.Учениците сякаш не я чуха.Тогава тя извади една свирка и я наду.Всички замлъкнаха и отправиха погледи към нея
    -Вички по местата-извика тя и всички машинално седнаха по чиновете.Старанен начин за въвеждане на дисциплина, помислих си аз.Засмях се тихичко.Учителката ми изпрати един злобен поглед и аз на мига млъкнах.
    -Ученици искам да ви представя новата ни ученичка-Джейн Паркър-каза тя и аз само кимнах и се усмихнах криво.Всички ученици приковаха любопитни погледи към мен.Урокът започна, но аз не слушах.Погледът ми беше прикован в едно момче.Пепеляво русата му коса, сините му очи и ангелската усмивка ме караха да не отделям очи от него.Но знаех че рано или късно ще трябва да го направя.И тогава звънецът би."Защо ли ми трябваше да си го мисля?",ядосах се аз на себе си.Изправих се и се запътих към следващия час.На пътят ми се изпречи префърцунено на вид момиче, с руса коса и къса червена поличка.Приличаше на можоретка.
    -Ти трябва да си новата, нали?-попита ме тя и аз само кимнах-Слушай искам да се разберем.Видях че зяпаш Джаред Оуен, но да знаеш че той си е само мой...-започна тя но я прекъснах
    -Чакай, Джаред трябва да е онзи русокосият,нали?-попитах аз.Значи се казваше Джаред.Хубаво име.
    -Да точно той.Само да си посмяла да го пипнеш...
    -Спокойно, нямам такива намерения-казах аз и я подминах.Влязох в следващият час.Денят мина бързо в мисли за Джаред.Вече излизах от учлище, когато го видях.Вървеше с две момичета или по-скоро момичетата го следяха.Бях заслепена.Ходех без да виждам и изведнъж ... се блъснах в него.Учебниците ми паднаха и аз тръгнах да ги събирам.Той се наведе да ми помогне.
    -Много извинявай...-започнах аз но той се усмихна и ме прекъсна.
    -Не се притеснявай вината е моя.Ти си новото момиче...Джейн, нали така?-попита ме той и ми подаде учебниците.
    -Да, аз съм-отвърнах тихо и се опитах да се усмихна.
    -Искаш ли да те закарам, защото на вън вали?-попита ме той
    -Аз такова...-започнах да овъртам.
    -Хайде тръгвай-подкани ме той и аз тръгнах след него към колата му.Алан ме чакаше с колата и ми помаха.Аз направих извинителна физиономия,а той само кимна разбиращо и се засмя.Качих се в колата на Джаред.Дишах накъсано докато карахме към вкъщи.Не знайно откъде Джаред ме завде точно пред вкъщи.Реших да не го питам от къде знае къде живея.
    -Блгодаря че ме докара-казах му аз и слязох
    -Няма проблем-отвърна той и слезе от колата.Изпрати ме до вратата.-Ще се видим утре-каза ми той и се върна при колата си.Скоро се изгуби от поглед.Аз все още седях на вратата като първата глупачка.Накрая се усетих че съм под дъжда и влязох със зареян поглед.Алан само ми помаха и влезе в хола да гледа телевизия.Аз се качих в стаята си и се метнах на леглото с дрехите.Затворих очи и си представих как Джаред отново ме закарва до вкъщи и ми казва "До утре"."Значи можеше утре пак да се видим", помислих си аз и се унесох в мечтите си.Тази нощ сънувах далеч по различни сънища.




    Последната промяна е направена от angi96 на Вто Дек 29, 2009 4:52 am; мнението е било променяно общо 1 път
    angi96
    angi96
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 1432
    Join date : 18.05.2009
    Местожителство : Финикс

    Умотворенията на моя мозък.... Empty Re: Умотворенията на моя мозък....

    Писане by angi96 Пет Ное 13, 2009 9:39 pm

    Глава трета-Съмнение



    И ето че настъпи следващата сутрин.Бях събудена от усилено бибиткане на клаксон.Погледах през прозореца и видях Джаред.Бързо си нахлузих някакви дрехи и слязох долу.Грабнах чантата и профучах към вратата, но гласът на Алан ме накара да забавя темпото.
    -За къде си се разбързала?Няма ли да закусваш?-попита той.
    -Съжелявам, чакат ме-отговорих аз набързо и хлопнах вратата под носа на Алан.Джаред ми махаше от колата си.Аз отново забравих къде съм.Ангелската му усмивка ме караше да се чувствам на седмото небе.Качих се в колата, като малко залитнах.
    -Реших че не искаш баща ти да те кара на учлище-каза той и се усмихна мило
    -Да, добре си се сетил-започнах аз без да знам какво говоря.Зареях поглед в пътя и скоро осъзнах че сме пред учлище.Слязох от колата и двамата с Джаред закрачихме към учлищната сграда.Всички ни гледаха много странно.Когато минахме покрай мажоретките те започнаха да си шушукат нещо.Аз забелязах същото това момиче от вчера.
    -Кое е това момиче?-попитах Джаред тихо и посочих русокоската от вчера.
    -Това е Катрин, главната мажоретка-обясни той-От години ме преследва.Нямам си на представа какво ще направи този път, в опитите си да те разкара-прошушна ми той, за да не го чуят другите.Аз погледнах отново Катрин.В момента тя ме зяпаше дяволито и шушнеше нещо на приятелката си.С Джаред влязохме в класната стая и заехме местата си.Днес той седеше на чина до мен.Учителката влезе и вчерашната процедура със свирката се повтори.Вероятно така щеше да е всеки ден.Днес първият час беше География.Аз не бях особено средоточена в урока.По-скоро наблюдавах Джаред, който също не следеше особено внимателно.Очите му бяха толкова красиви,неестествено красиви.Сякаш бяха необятно море в кото можех да се взирам с години.Но нещо ме извади от унеса в който бях изпаднала
    -Госпожице Паркър...госпожице Паркър-нетърпелив глас ме викаше
    -ъъъ...да-казах аз глуповато и се огледах за притежателя на гласа, който беше прекъснал хубавия момент.
    -Не чухте ли въпросът ми?-попита учителката строго и ми прати изпепеляващ поглед.Знаех си че не ме харесва-Кой е доказал че земята е кръгла?-попита ме тя.Аз започнах да заеквам и да издавам нечленоразделни звуци
    -Фернандо Магелан-прошушна ми Джаред
    -Фернандо Магелан-казах аз накрая и учителката кимна и продължи с урока-Много ти благодаря.Ако не беше ти бях загубена.Тя ме мрази-при тези думи хвърлих един поглед на преподавателката която измъчваше поредния ученик
    -За нищо- усмихна се Джаред и аз отново загубих представа за времето.Този път обаче звънецът ме извади от унеса.Аз леко намусено си прибрах учбниците и двамата с Джаред тръгнахме към следващият час.След часовете той отново ме закара в къщи.
    -Е утре в колкото да те взема?-попита той.По лицето ми се разля самодоволна усмива.Той явно не ѝ обърна внимание
    -В 8 мисля че е добре
    -Няма да закъснея-обеща той и се качи в колата си и ми помаха за довиждане.Аз само го погледнах и се прибрах вътре.Минах през кухнята където за трети път днес ме извадиха от унеса и.Този път беше баща ми
    -Как мина учлище днес?-попита ме той
    -Добре-идваше ми да кажа перфектно,но той щеше да ме разпитва-Твоят ден как мина?
    -Ами...добре-промълви той-Вечерята ще е готова след минутка
    -Не съм гладна-поклатих аз глава
    -Добре както искаш-каза той подозрително.Аз се качих в стаята си и метнах раницата на земята.Събух обувките си и отидох в банята да си взема един душ.Топлата вода беше отпускаща.След продължителното посещение на банята се увих в хавлия и отидох да си облеча пижамата.Изсуших си косата и си легнах.Дълго не можах да заспя.Въртях се и мислите ми постоянно ме отнасяха при Джаред.Определено бях влюбена в него.Най-накрая заспах в блажен сън...
    Kras_i
    Kras_i
    Заместник Директорка
    Заместник Директорка


    Брой мнения : 1860
    Join date : 22.07.2009
    Age : 27
    Местожителство : Kaiserlautern,Germany

    Умотворенията на моя мозък.... Empty Re: Умотворенията на моя мозък....

    Писане by Kras_i Съб Ное 14, 2009 3:14 am

    Проетох първата част на главата...и не ми хареса.Сори,но на първо място-главите с амного къси.На второ място-прекалено бързо се случват събитията,описвай малко повече нещата.В смисъл,заминах еди къде си,после пък научих,че майка и умряла,след два реда вече е в Англия?????Ако опишеш нещата малко повече,може би ще стане по-добре.
    angi96
    angi96
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 1432
    Join date : 18.05.2009
    Местожителство : Финикс

    Умотворенията на моя мозък.... Empty Re: Умотворенията на моя мозък....

    Писане by angi96 Съб Ное 14, 2009 5:18 pm

    Първа глава наистина е доста къса.Така реших и нямам намерение да я променям поне за момента.Съжелявам че не ти е харесало.И да ти кажа ти си първата която не го харесва,но всеки с мнението си.

    Sponsored content


    Умотворенията на моя мозък.... Empty Re: Умотворенията на моя мозък....

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Пет Окт 18, 2024 8:30 pm