HarryPotter School :: Добре Дошли

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HarryPotter School


+2
angi96
Мелинда Дроун
6 posters

    Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    avatar
    ????
    Гост


    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by ???? Чет Юли 22, 2010 12:32 am

    Кабинетът по Отвари-Грифиндор 2720416946_26fc7e43ec
    Тук се провеждат часовете.
    avatar
    ????
    Гост


    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by ???? Пон Авг 02, 2010 4:08 pm

    Въведение в отварите


    С началото на годината започнаха и уроците.Ерика вървеше към кабинета,облечена в дългата си,черна официална мантия,а черната й коса падаше свободно.В ръцете си носеше учебника по отвари за 1 курс,който бе значително по тънък от останалите томове и дневника.
    -Добър ден,ученици.Аз съм Ерика Лун Айс,но искам да се обръщате към мен само с Ерика,без официалности,като професоре и така нататък...Ще ви преподавам по Отвари,а също съм и ръководителка на Рейвънклоу.-каза тя като влезе на учениците и после огледа класа и се усмихна.Тона й бе монотонен,нищо не можеше да се разбере по лицето й,нямаше никакви изписани чувства.Стаята в подземиято бе голяма,но въпреки че се осветяваше от свещи,обстановката никак не бе неприветлива,само малко загадъчна,а във въздуха се носеше аромат на подправки.Ерика седна на стола зад бюрото си и отвори учебника си на глава първа-Въведение в отварите.Кръстоса крака и отново се обърна към класа,който мълчеше и я следеше внимателно с очи.’’Добре...’’-каза си тя само и се подсмихна.Точно такова поведение искаше в часовете си-всички да са дисциплирани и да внимават,иначе можеше да се стигне и до наказания.Но не искаше сега да започва с това.
    -Днес ще говорим за въведението в отварите.-започна тя,като се изправи и застана пред черната дъска и се подпря на стената,като не отместваше очи от първокурсниците.Не бяха много,но това нямаше значение-Ерика можеше и да си води часовете и с малко души,стига да внимават и да искат да научат нещо.

    -Отварата,ученици, е смес от различни съставки, които притежават магически свойства и се използва за да причини различни ефекти на хората или околната среда. Всяка отвара има своя точна рецепта, в която се включват съставките за нея и начина й на приготвяне.
    Ерика насочи пръчката си към дъската и сами от въздуха се заизписаха думи,които се превърнаха в изречения;

    Съществуват няколко вида отвари:
    - разтвор - магическа отвара от две или три съставки. Обикновено разтворите отговарят на съществуваща магия или заклинание и имат същата цел.
    - елексир - магическа лечебна отвара, която се състои от няколко различни съставки и има за цел да подобри физическото и здравословното състояние на човека.
    - отрова - магическа отвара, която има за цел да навреди на физическото или психическото състояние на човек или друго живо същество. Обикновено в отровите се включват вредни съставки или с неблагоприятно дейсвие над организма.
    - противоотрова/ антидот - противоотровите са отвари, които имат за цел да премахнат действието на дадена отрова.
    -Не искам да ги преписвате,а просто да ги запомните.-каза учителката,като видя,че учениците вече отваряха тетрадките си и подготвят перата си да преписват.Ерика продължи;

    -Отварите се използват от хората от стотици години. Те са били правени за първи път в Древен Египет, Персия и Гърция и след това са намерили голямо приложение във Византия и Англия, като през цялото време са претърпявали бурно развитие. Поколения отварители са опитвали да усъвършенстват и измислят отвари, но върхът на този процес е през Средновековието, когато интересът към тях нараства многократно. През този период на възход на отварите са измислени едни от най-известните, като Амортенцията, Феликс Фелисиц и други.
    Ерика направи пауза,през която учениците продължиха да гледат към нея- явно не бяха разбрали,че урокът е свършил.Тя се подсмихна и каза;
    -Е,това беше урока ви за днес,няма да ви натоварвам повече.Сега искам всеки от вас грифиндорци да ми се представи-име,какво харесва,какво мрази,ако искате кажете какво мислите зе предмета.-усмихна се тя и отново седна зад катедрата,като отвори дневника им.-Ще ви казвам по имена,и може да отговорите от място.-каза им и погледна часовника си-бяха преполовили часа ,но имаше време да се представят-все пак учениците не бяха много.

    ПС.Сега искам от вас,всеки да пише тук,като рп задължително как е преминал за вас часът и да се представите-рптата ще бъдат оценявани,колкото е по-дълго и изчерпателно,толкова ще е по-висока оценката.
    Мелинда Дроун
    Мелинда Дроун
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 48
    Join date : 16.07.2010

    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by Мелинда Дроун Пон Авг 02, 2010 5:57 pm

    Беше ранното утро на втори август. Мелинда, първокурсничка от Грифиндор, се протегна и отметна завивките си, скачайки на крака, с все оше затворени очи. Секунда по - късно, бързо придвижи ръката си към очите и ги разтърка, прозя се и огледа стаята. Някои момичета още спяха, а други вече явно бяха слезли за закуска. Мел облече училищната си мантия, среса косата си и обу маратонките си, след което заслиза надолуя, към Голямата зала. Взе си препечена филийка, изпи една чаша тиквен сок и запреглежда програмата си. Имаше Отвари. Надигна се от мястото си и се запъти към подземието, мъкнейки чантата си с учебници. Вървеше бавно и, затова, бе цяло чудо, че не закъсня. Влезе минута преди преподавателката, която се представи и започна урока. Умът на Мелинда летеше из облаците. Бе чела всичко това в един от учебниците на брат си. Скоро професорката свърши с урока и им каза да се представят. Ужас. Никой не се престраши да е пръв, затова Мел вдигна ръка. Професорката й кимна и момичето се изправи.
    - Името ми е Мелинда Дроун, на 11, живея в Оксфорд. От семейство на чистокръвни магьосници съм, но не мразя мъгълокръвните. Имам двама братя и една сестра. Обичам сладоледя пържени картофи и да играя куидич. Мраза лъжата и лъжците - Мелинда избъбри всичко това на един дъх.
    Професорката се усмихна и момичето си седна, като започна да си драска по пергамента.


    ---------------------
    Пиша ти Надхвърлящ очакванията,все пак е първи час.Да поясня-можеше да опишеш кабинета,атмосферата в кабинета,аромати,твои мисли,чувства,а и да включиш някакъв диалог...щеше да стане по-дълго,а и за по-висока оценка.Давам и 20 точки за дома ти.Знам,че можеш повече.
    от учителката
    angi96
    angi96
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 1432
    Join date : 18.05.2009
    Местожителство : Финикс

    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by angi96 Пон Авг 02, 2010 6:58 pm

    Алис бързаше по коридорите на подземието,защото закъсняваше за час.Влезе с бясна скорост и седна бързо на един чин.Извади десетина учебници и помагала,пера и мастило,както и пергамент.Беше си купила всичко възможно,което щеше да и трябва.Кабинетът беше осветен с много свещи,но изглеждаше малко тъмен и загадъчен.Във въздуха се усещаха няколко вида подправки.Някои от тях много допаднаха на Алис,но тя долови една,която никак не ѝ хареса на мирис.Грифиндорката сбърчи нос и се разкиха.Всички погледи се приковаха към нея.Тя се усмихна виновно.Изведнъж вратата се отвори и момичето се сепна.В кабинета влезе красива жена с официална черна мантия.Алис я проследи с поглед и тихо каза "Добър ден" с другите ученици.Урокът започна и тя го проследи с нескрито любопитство.Когато професор Айс обясни за отровите Кълън се замисли."Че кой е толкова лош,че да иска да отрови някого.".Момичето имаше странни възгледи над живота и дори не допускаше,че съществуват толкова лоши хора.Всъщност тя знаеше,че съществуват,но не вярваше,че са толкова зли.За нея това беше само маска,която прикрива самотата и страха на хората.До ушите ѝ стигнаха названията "Амортенциия" и "Феликс Фелисиц".Беше наясно какво е Амортенцията,но другото име беше съвсем непознато за нея.Умираше си от любопитство да разбере какво е.Урокът свърши и учителката попита за имената на всички.Алис беше една от последните към който се обърна.Вместо да се представи,момичето веднага попита
    -Профес....Ерика какво всъщност е Феликс Фелисиц?
    -Това е много мощна отвара,която дава късмет на този,който я изпие.-обясни професорката.Алис кимна и се замисли.Гласът на Ерика я извади от унеса.
    -А ще ни се представиш ли?
    -О...-каза грифиндорката.Веднага се досети,че когато учителката се беше обърнала към нея я е питала за името."Браво на мен.Изложих се още на първия урок.Сега едва ли ще имам Изключителен"помисли си тя.Усети се,че всички чакат да проговори.
    -Аз съм Алис,Алис Кълън.Харесвам честните хора,куидича и водата.Грешка...аз обичам куидича.А какво мразя? Мразя лъжата и да помагам на мама вкъщи-момичето се смути.Беше се изложила много този час.Професорката сигурно я мислеше за голяма неудачница.За нейна радост часът скоро свърши и тя по най-бързият начин излезе, потънала в земята от срам.



    -----------
    Много ми хареса,браво.Нямам забележки.
    Получаваш Изключителен и 35 точки за Грифиндор.Продължавай само така! Wink
    от учителката
    Аксел Нойройтер
    Аксел Нойройтер
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 102
    Join date : 02.08.2010
    Age : 27

    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by Аксел Нойройтер Вто Авг 03, 2010 1:47 am

    Аксел очакваше часа по отвари с голямо нетърпение.Някакси отварите му бяха много интересни.Той много обича да готви и заради това са му интересни.Понеже във Хогуортс да правиш отвари е като да готвиш.Слагаш чесън, сол и пипер и си лягаш от рас.Когато влезе в стаята веднага усети миризмата на билки и на нещо средно между:копър, магадос(магданос) и чесън.Веднага щом подуши чесъна се сети за шкембе чорба.Стая бе тъмна и мрачна, но това бе характерно за създаването на отварите, защото едни от най-яките отвари са били създавани на тъмно.Учителката се представи и започна да разказва за отварите.Обясни за четиритте вида отвари:
    -разтвор-две или три съставки
    -елексир-магическа лечебна отвара
    -отрова-когато искаш да натровиш някого
    -противоотвара-целта е да се премахне отвората
    След Ерика обясни кога са създадени първите отвари и тем подобни, но умът на Алекс си остана в шкембе чорбата.След около пет минути Госпожицата го помоли да стане да се представи, номчето започна доста несъсреодоточено и каза:
    -Шкембе Чорба-и всички избухнаха в смях.После Алекс се представи-Казвам се Аксел Нойройтер,харесвам момичета с къси поли,а мразя да гледам как някой се подиграва с някой от домът ми.До предмета предмета ми е интересен, защото е като любимото ми занимание да готвя:едиколко си от това и това правят това.-каза Аксел и седна.


    ------------------
    Приемлив
    10 точки
    от проф.Айс
    Мелинда Пиърс
    Мелинда Пиърс
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 12
    Join date : 26.07.2010
    Age : 28
    Местожителство : Далеч оТ реАлносТТа (:

    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by Мелинда Пиърс Чет Авг 05, 2010 7:33 pm

    Първия час по Отвари щеше да започне скоро, а Мел въвреше тихо към кабинета без да бърза. Скоро, момичето стигна и стоя извесно време отвън. Беше доста притеснена и затова се застоя известно време пред вратата. След това се престраши, хвана бравата с ръка и открехна вратата.
    Още след отварянето на вратата момичето леко ахна. Този кабинет беше по-голям от останалите. Вътре беше пълно с чинове, а пред чиновете имаше по един котел за всеки ученик.Нещо направи доста голямо впечатление. В голямото помещение се носеше странна миризма, на най-различни неща. Това се дължеше на съставките, нали все пак това беше кабинет по Отвари.
    Грифиндорката седна на един от първите чинове, което беше малко странно за нея.Скоро и преподавателката дойде. Тя беше много красива и приличаше на модел. Мел само се усмихваше леко и слушаше урока, който естествено беше въведителен.След края му проподавателката поиска всеки присъстващ в стаята да се представи. След около пет-шест ученика, дойде ред и на Мел. Тя стана от чина с нежелание и заговори:
    -Здравейте, казвам се Мелинда, накратко Мел. От Лондон съм. Обичам да рисувам и да плувам, но мразя всякакъв друг вид спорт. Страх ме е от високо, затова не съм голяма привърженичка на куидича- завърши Мел и си седна на чина леко смутена и засрамена, защото повечето от учениците я гледаха, а някои даже и се присмиваха, най-вероятно заради куидича...
    Когато звънецът извести края на часа всички се бяха представили. Мел само си взе чантата и се измъкна по-най-бързи начин от кабинета.


    -------------
    Изключителен
    35 точки
    от проф.Айс


    Ginny
    Ginny
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 6
    Join date : 21.07.2010
    Age : 27

    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by Ginny Чет Авг 05, 2010 9:33 pm

    Ариа вървеше по коридора за първия си час - Отвари.Изобщо не й се искаше да слиза в тъмното подземие но нямаше избор.Тя застана пред стълбите и погледна надолу с несигурност.От там се усещаше студа и влагата във въздуха.След около 2-3 минути събиране на кураж тя слезе.Е не беше чак толкова лошо, но все пак мрака и прекалено тесния коридор я притесняваха.Тя повървя малко и накрая стигна до една врата.Отвори я.Вътре в стаята беше топло и уютно но пък миришеше много странно.Смесваха се няколко миризми в едно.Монгомъри се прокашля и седна на мястото си.Скоро свикна с миризмата и не й беше чак толкова трудно да диша в стаята.Учителката влезе в кабинета.На русокоската й направи впечетление че на проф.Айс изобщо не й пукаше за миризмата и сякаш я нямаше."Леле...колко ли време прекарва тук че до такава степен да е свикнала...?" запита се Ариа се засмя.Жената се представи и каза може би най-важното което учениците трябваше да знаят за нея, и започна с урока.Грифиндорката започна да го слуша и да записва всичко което сметнеше за важно - почти целия урок.Когато свърши проф.Айс ги помоли да се представят.Ариа се притесняваше малко, но все пак стана когато я посочиха.
    -Здравейте професоре. - каза тя и се усети че учителката не искаше да я наричат така - Аз съм Ариа.Ариа Монгомъри.Харесвам предмета ви и не го казвам само да ви се подмажа! - рече момичето.Тя не обичаше подмазвачите.Дори докато обмисляше какво да каже се зачуди дали да каже това че харесва "Отвари".Тя седна на мястото си и изчака всички да се представят.Скоро звънеца би.Чуваше се доста глухо и притъпено но това беше защото се намираха в подземията, което й напомни че отново трябваше да минава през тесния коридор...

    ---------------
    Изключителен
    30 точки
    от проф.Айс
    Катрина Алейн
    Катрина Алейн
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 15
    Join date : 31.07.2009
    Age : 29
    Местожителство : Somewhere over the rainbow...

    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by Катрина Алейн Съб Авг 07, 2010 7:23 am

    Катрина беше много ентусиазирана за първия си урок по отвари. Беше се събудила с усмивка и нетърпение. Учебниците, перата и пергаментите й бяха подготвени още от предната вечер.
    Катрина влезе в кабинета по отвари, поздрави учителката и внимателно седна на мястото си. Извади помагалата си.
    Из стаята се носеха стотици аромати. Носът на Катрина не беше свикнал с тях и те го гъделичкаха, но беше приятно. Ерика започна да говори и извади Катрина от унеса на миризмите. Професорката изглеждаше много приятна и лъчезарна. Започна да разказва за отварите. Преди време Катрина беше чела за тях, струваха й се интересни, но с времето ги беше забравила. Ерика като - чели отново събуди интереса й. Професорката разказваше за различните видове отвари, а после за някои от най - интересните. Катрина беше чувала за тях, та кой не знаеше Феликс Фелицис. Урокът беше към края си.
    Ароматите в стаята продължаваха да си играят с носа на Катрина и накрая тя кихна. Всички се обърнаха към нея, а Ерика й се усмихна мило и я помоли да се представи и да разкаже за себе си. Катрина се почувства неловко, но знаеше, че всички ще трябва да го направят.
    - Здравейте - каза тя плаха, а Ерика кимна, сякаш в знак на насърчение - Аз съм Катрина Алейн, идвам от малко селце в покрайнините на Лондон. Любимият ми цвят е зеленият. Обичам да се разхождам в гората, обичам да пътувам, обичам природата. Не обичам да бъда лъгана, не обичам да ме нараняват. Харесват отварите наистина много. Интересно ми е да изучавам такива неща, неща, които принадлежат на природата, но въпреки всичко са "опитомени" от човека. - Ерика я погледна учудено - Искам да кажа, че всички тези течности принадлежат по някакъв начин на природата, а въпреки всичко човекът е успял да ги съчетае в така изящни отвари.
    Катрина гледаше притеснено, но не знаеше, дали се е изложила или не. Реши да замълчи.
    - Това е за мен - каза тя плахо, Ерика й кимна и продължи с останалите.
    Катрина изчака часът да свърши и си тръгна, беше притеснена, но все пак доволна, нямаше търпение за следващия час.


    --------------
    Изключителен
    40 точки
    от проф.Айс.
    Мелинда Дроун
    Мелинда Дроун
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 48
    Join date : 16.07.2010

    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by Мелинда Дроун Съб Авг 07, 2010 7:49 pm

    Блед лъч светлина проби тъмнината и се залюля към замъка Хогуортс. Приятелите му го последваха и заедно озариха всичко наоколо, прогонвайки тъмнината надалеч. Бледо сияние позлати планините и си проби път към езерото, кътето се натроши на хиляди малки късчета, придавайки му неземна красота. А, междувременно, в спалнята на момичетата от дом Грифиндор, децата се3 разбуждаха. Мелинда се изправи бавнояямъкна завивките си надолу и те паднаха на земята. Момичето погледна в огледалото и видя разчорлената си коса. Среса я и се облече. Грабна учебниците си и се запъти към Голямата зала, за да закуси, подтискайки една прозявка. Наоколо цареше тишината. На масата на Грифиндор, учениците мълчаливо се хранеха. След закуска, Мелинда бавно се изправи, преглеждайки програмата си. Оттвари. Момичето се запъти към класната стая, където се настани на един от последните чинове, за да може да подремне. Бе си легнала едва към четири след полунощ и сега бе много изморена. Но, въпреки че бе много уморена, усещаше чудните аромати, носещи се на вълнички към всички в стаята. Скоро влезе и професорката. Тя се представи, започна да разказва за отварите и помоли всички да се представят. Ужас! мелинда мразеше да говори за себе си, затова, когато дойде нейният ред, се изправи и избъбра като скоропоговорка:
    - Името ми е Мелинда Дроун. От Оксфорд съм. Обичам куидича, приключенията и магиите. Мразя предателите и доносниците.
    След това, момичето си седна, изчаквайки часът да свърши.


    ------
    Ами не виждам защо си писала сега,като си писала преди по урока и съм те оценила.Сега не мога да дам точки или да пи6а оценка,по очевидни причини.
    от проф.Айс
    avatar
    ????
    Гост


    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by ???? Вто Авг 10, 2010 3:25 pm

    Втори урок
    Отвара против циреи


    Eрика седеше в кабинета си и препрочиташе писмо от министерството.Предлагаха и да се върне на поста си Аврор,но тайно назначена в Хогуортс,за да следи за безопасността.Тя реши да приеме,драсна едно писмо в отговор до началника на отдела и го отпрати обратно по служебната сова.Чак тогава се сети че след час щеше да има час.Тя стана и започна да се оправя,като не бързаше особенно-имаше времето,от което се нуждаеше.Тя си облече черна,дълга рокля,която и седеше идеално и направи черната си коса на букли,които се спускаха изящно по врата й.Жената бе много доволна от крайния резултат от магията за букли и взе учебника,пергамент и перо,за всеки случай.Излезе от стаята си и се запъти към подземието.Влажните стени и мрака в коридора не я притесняваха,но реши да промени това,за да не стряска първокусниците.
    -Мопсенди.-каза със спокоен глас синеоката жена и стените придобиха блясък,не заслепителен,а просто блещукащ,като от малки светещи диаманти,а влажнотата изчезна.Тя много се възхити на тази магия.Също се появи и дълъг пурпурен килим,който от стълбите водеше чак до стаята по Отвари.
    -Арахнио.-продължи тя,а факлите по стените бяха заместени с красиви лампи,който приличаха на жив огън и дори се чуваше звук,като от пукащ огън.Това придаваше известен уют,а и подземието бързо се затопли от вълшебния огън в лампите.Ерика продължи пътя си и минута-две вече бе пред прекрасната,старинна врата.Натисна дръжката и влезе.Кабинета си бе както обикновенно-дъбовите чинове, шкафовете,масичките. Все още нямаше ученици,но това не я притесни.Имаше 10 минути до започването.Тя се разположи на бюрото си и остави там дневника и нещата си.Неусетно бързо минутите бяха минали и вече всички ученици се бяха събрали.
    -Добър ден,ученици.-започна тя с усмивка,но бе някак сдържана.Гласът й бе мил,или поне се опитваше да бъде такъв.-Днес е много важно да си записвате и да не пропускате нищо.А записките си ги пазете.В края на годината ще правите отварата.Ще бъде нещо,като...хм,тест.-каза тя заключително,не смяташе още сега да казва намеренията си,имаше много време до края.-Но този час няма да правите отварата,по простата причина,че ще я правите на края на годината.Трябва да ви запозная с нея,за да знаете тогава как да я приготвите,а и да имате време да се поупражнявате,ако не искате да се издъните на преговорната задача.-каза Ерика със спокоен глас,като се разхождаше между учениците и се усмихна.Някои гледаха към нея,а някои си драскаха в тетрадките,като не обръщаха особенно внимание на думите на учителката.’’Така...’’-каза си тя,като се опита от тук нататък да звучи по-добронамерено,за да не стряска учениците.Не искаше да си мислят,че предмета е труден,не бе така,в първи курс бе най-лесно.В по-горните курсове обаче,ако се задържеше на поста си,щяха да учат доста по забавни и интересни неща.Ерика насочи пръчката към дъската и от там сами се заизписваха думите и се появи фотолента,която като филм показваше всяко действие и резултата от него;

    За отвара против циреи са необходими два стръка анасон, 15 грама гной от буботуби, връхче нокът от орел, две лъжици сушен анасон и няколко стръка мента.

    Друго важно нещо е в котела ви да има вода. Малко отвари изискват преди водата да се сложи нещо друго.

    начинът на приготвяне.
    Първо се слага вода в котела и се запалва огън. Това го изисква почти всяка отвара. След това се нарязва на ситно ментата и се добавя към нея гнойта от буботуби. Разбърква се добре и се добавя в котела веднага, щом водата заври. Бърка се бавно и равномерно. Цветът на отварата би трябвало да стане бледожълт. След това се добавя нарязаните стръкове анасон. Ако е изпълнено всичко добре, от котела би трябвало да се спуска гъст бял дим. После се пуска и сушения анасон във водата. Разбърква се три пъти по часовниковата стрелка. Накрая се слага нокъта от орел. Забележка- той бавно се разтваря, а водата става все по-зелена. След около десет минути водата би трябвало да е станала изумруденозелена, а над нея да се вият гъсти и задушливи яркозелени изпарения на вълма. След това се гаси огъня и се разбърква отварата.


    -И това е всичко...-завърши Ерика,като още се бе загледала в фотолентата и накрая се показа готовата отвара в котела.Погледна учениците-някои още преписваха,а другите бяха приключили и гледаха към фотолентата и учителката в очакване да ги освободи.Тя си седна зад катедрата и погледна тези които още пишеха.Скоро и те приключиха.Звънеца би.
    -Е,ученици,обърнете внимание на урока.-завърши тя,като се опита да надвика навалицата в коридора.Вече всички излизаха в междучасие.-Довиждане.-добавя тя на учениците,които също вече се приготвяха за излизане.Учителката грабна нещата си и излезе.

    П.С.Отново пишете рп,ще оценявам и ще давам точки.При ненаписано рп,оценката ще е Трол.
    Катрина Алейн
    Катрина Алейн
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 15
    Join date : 31.07.2009
    Age : 29
    Местожителство : Somewhere over the rainbow...

    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by Катрина Алейн Вто Авг 10, 2010 8:27 pm

    Катрина Алейн бе станала рано и нямаше търпение за втория урок по отвари, това бе един от любимите й предмети. Катрина се възхищаваше на отварите, на свойтвата им и на откривателите им. Тя бе събрала учебниците си и вървеше по коридора, които този път изглеждаше много по - уютно от преди, към кабинета по отвари. По стените в коридора имаше красиви лампи, в които блещукаше огън, чуваше се пропукването от изгарянето на дървото. Катрина се усмихна, тази топлина и този уют изпълваха душата й с радост. Тя влезе в кабинета. Той бе същият, както миналата седмица. Чиновете бяха дъбови, масичките бяха на същото си място. Същият приятен кабинет. Професор Айс стоеше на катедрата, а до нея бе поставен дневникът. Катрина седна внимателно на чина си. Извади перата, пергаментите и учебниците си. Стаята започна да се пълни.
    Урокът започна. Професор Айс се разхождаше между учениците и им говореше със спокоен глас. Тя почука на дъската и там се появиха някакви думи и фотолента. Стана ясно, че в този час ще изучават отварата против циреи. На дъсата се изписаха съставките. А на фотолентата се процектираше всяко действие и резултата от него. Накрая, когато отварата беше готова, професор Айс каза, че това е бил урокът за днес.
    Катрина Алейн преписваше съставките. Когато беше готова, вдигна глава и се усмихна на професорката. Звънецът би. Учениците започнаха да излизат.
    Катрина бе доволна от урока, бяха научили нова отвара, която трябваше на приготвят на изпита за края на годината - урокът беше много важен.


    ---------
    Много добре.Кратко,но изчерпателно.
    Изключителен.
    avatar
    ????
    Гост


    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by ???? Пон Авг 16, 2010 3:32 pm

    Трети урок:Гънхилда от Горсмур
    (1556 – 1639)


    Поредния натоварен ден.Въпреки хубавото време,Ерика се чувства6е по-мрачна от обичайното.Тя върве6е по дългия коридор към стаята по Отвари.Бе облечена с официална,черна мантия,а косата й бе пусната свободно.Този път не носе6е нищо,този час учениците щяха само да слу6ат.Тя влезе и зае мястото си.Изчака да започне часа и когато това стана,премина направо на урока,след като първо поздрави учениците.

    Историята на Гънхилда от Горсмур, прословута вещица, сътворила лек за драконовата шарка, който се използва и сега.Тя е вещица с доста прегърбен вид. А и едното й око го нямаше. Драконовата шарка е болест от типа на шарките. Може да се прихване по много начини, но най-разпространеният е контакт с болен дракон. На драконите обаче не им личи, че са заразени, докато на далеч по-малкия като размери човек, болестта му влияе пагубно – започва се от хилядите ситни белезникави пъпчици и зелени петна навсякъд по тялото. Колкото повече петна, толкова по-напреднал стадий на болестта. Накрая се стига до смърт. Първата известна жертва на драконова шарка е Чаунси Олдридж, роден през 1342 година, умрял именно от тази болест през 1379. И да се върнем на Гънхилда... Тя е родена в малкото английско селце Горсмур в семейството на лечители. Учи в медицинско училище в съседния град. И нищо повече не ви трябва да знаете освен великата й изцепка, че “няма нищо по-лесно от това да заразиш някой, който винаги си мразил’’- Средновековни дрязги. Лекарството, което Гънхилда измисля по време на една лунна нощ е доста просто, имайки се предвид колко смъртни случаи е имало тогава от драконовата шарка. Днес тя е не по-лоша от настинката.
    Лечебната отвара се състои от лъжичка кал, разтворена в езерна вода, извадена от дълбините, където се срещат езеряни. В тази смес се добавя лунен камък и се оставя да престои седем часа по време на лунна нощ. След което се вари заедно със стрък мента и – воала! – всичко е готово. Днес това лекарство се произвежда в изкуствена среда и се намира във всяка аптека, така че не виждам особен смисъл да ви карам да го учите.

    След като приключи звънеца би и тя излезе от кабинета.

    П.С.Този час не е задължително да пи6ете,това е просто като малко разказче.Няма да оценявам,но ако все пак пуснете рп,ще дам точки за дома.
    angi96
    angi96
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 1432
    Join date : 18.05.2009
    Местожителство : Финикс

    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by angi96 Пон Авг 16, 2010 4:06 pm

    Пост за урок номер 3

    Дзъъъъъъъъън...Алармата на Алис я подсещаше,че има час и отново ще закъснее.Момичето сънено я удари с нещо и тя спря да звъни.Обърна се на другата страна и отново се унесе в блажен сън.Не след дълго някакво трополене я събуди.Тя отвори очите си мърморейки нещо и видя своя съученичка да се преоблича.
    -За къде си се разбързала толкова рано?-попита я грифиндорката и я изгледа невярващо.
    -Имаме час по отвари,не помниш ли?-отвърна ѝ съкурсничката ѝ и изхвърча от спалното помещение.Очите на Алис рязко се опулиха.Тя изскочи от леглото и хукна към банята.Изми си зъбите,преоблече се,взе си всичко необходимо и се затича към подземията.

    ***

    Оставаха две минути до часа,а Алис все още не беше влязла в кабинета.Котелът ѝ пречеше да тича бързо и дори веднъж се спъна в него.Игнорирайки тези факти, грифиндорката успя да се вмъкне в кабинетът по Отвари секунди преди биенето на звънеца.
    Звънецът би и професор Айс влезе и се настани на обичайното си място.На момичето ѝ направи впечатление,че днес преподавателката не беше толкова жизнерадостна.Вероятно нещо я мъчеше.Не че Алис преливаше от щастие.Тя бе плакала цяла нощ и едва към 8 сутринта беше успяла да заспи.Тя погледна със злоба към големия котел до себе си.Беше го мъкнала напразно.Отклони погледа си и установи,че урокът е започнал.Извади перо и пергамент и си записа заглавието на урока"Гънхилда от Горсмур".Започна лениво да си води записки по урока.Всъщност си нямаше на представа какво пишеше и когато погледна към пергамента си ахна.Всички погледи в стаята се приковаха към нея.На листа пишеше "Емили,защо го направи?".Грифиндорката го задраска по най-бързия начин и се опита да се съсредоточи в урока,който в действителност беше доста интересен.Малко се разочарова като разбра,че няма да правят отварата против Драконовата шарка.Въпреки това си записа рецептата,можеше да ѝ е полезна някой ден.Звънецът удари и Алис си събра нещата.Както винаги излезе последна от стаята и се насочи към следващия си час.

    Sponsored content


    Кабинетът по Отвари-Грифиндор Empty Re: Кабинетът по Отвари-Грифиндор

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Пет Окт 18, 2024 8:21 pm