HarryPotter School :: Добре Дошли

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HarryPotter School


+3
Алекс
Леголас Елдемар
Тузуга Айрънс
7 posters

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    avatar
    ????
    Гост


    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by ???? Пет Юли 23, 2010 1:40 am

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу 2720416946_26fc7e43ec
    Тук се провеждат часовете.
    Тузуга Айрънс
    Тузуга Айрънс
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 349
    Join date : 20.07.2010

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Тузуга Айрънс Чет Авг 05, 2010 6:17 pm

    Момчето замижа.Някаква песен се чуваше.Тузуга се почуди,коя ли беше, и кой ли я беше пуснал.Скоро отвори очи и какво да види:-алармата му звънеше.Момчето въздъхна и стана.Отиде до тъблото със съобщенията и погледна листчето с програмата на Рейвънклоу.Днес му бе лек ден.Щеше да има само Отвари с ръководителката на дома си.Момчето знаеше нейното име.Казваше се Ерика Лун Айс.Момчето отидe в банята и си пусна душа.След като се изкъпа си изми и зъбите и лицето.Външният му вид бе ужасен.Момчето реши да се погрижи за косата си.Скоро си направи прическата и стана доволен.Нахлузи мантията върху тялото си и грабна чантата.Извади всичко и я пренареди като сложи само малко пергаменти,една мастилница,две пера и всичко нужно по Отвари.След,което я хвърли на гръб и погледна часовника.Времето се бе изтъркулило много бързо.Оставаха само 5 минути до започването.Момчето се втурна надолу.Пътят бе дълъг.Той бе на кулата,а кабинета чак в подземята.Момчето продължи да тича.След около 3 минути бе пред голямата зала.Нямаше време да спира и да си вземе закуската затова продължи с все сила надолу по стъпалата.Оставаха някакви си 30 секунди.Момчето не се и замисли.Тузуга се качи на парапета и се спусна надолу.Наистина имаше ефект.Оставаха още 15 секунди.Момчето се хвърли срещу вратата.Тя се отвори и момчето едва ли не прелетя през стаята и се строполи върху чина.След,което изпуфтя тежко.Беше успял на косъм.Тузуга започнна бързо да изважда нещата си и да записва думите на Ерика.Беше странно,че не искаше да я наричат професоре.Урока не бе тежък.Само някакво лесно въведение в Отварите въпреки,че отново бе интересно.Тузуга беше фен на отварите такаче някой от думите въобще не представляваха трудност.Рейвънклоуецът за хиляден път трябваше да се запознае.Веднага вдигна ръка и Ерика забеляза желанието му. Вдигна го и Тузуга заговори:
    -Добър ден,професоре.Аз съм Тузуга Айрънс от вашият дом Рейвънклоу.Голям фен съм на отварите и винаги са ми много интересни.Понякога са труднички,но това не ме притеснява.
    След,което седна на чина си и прибра всичко.Като свърши часа момчето се приближи до ръководителката на дома си и я попита:
    -Бих искал да Ви питам дали ще правим отвари този курс?
    -Ами ако имате все такова желание може и да се пробваме.
    Тузуга се зарадва.Много искаше да експериментира с отварите.След,което Тузуга замина към общата си стая зада може да се наспи хубаво.

    ---------
    Изключителен
    40 точки
    от проф.Айс

    Леголас Елдемар
    Леголас Елдемар
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 53
    Join date : 04.08.2010

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Леголас Елдемар Чет Авг 05, 2010 8:29 pm

    Леголас се беше събудил много рано и се разхождаше край езерото за да отбие времето до часа по Отвари.Той също така мина покрай колибата на Хагрит както и през лехата с тиквите.Най-дълго стоя при езерото,там страшно му харесвашенезнайно защо.Той чакаше да дойде време за часа по Отвари който щеше да преподава ръководителката на дома му-професор Ерика Айс.Той гледаше в езерото и изведнъж забрави,че има час.Когато се усети оставаха петнадесет минути до почването на часа.Той се ядоса на себе си,че не е следял достатъчно внимателно времето и започна да тича за да не закъснее и да не направи лошо впечатление.Той мина през Голямата зала като не погледна никой.Леголас слезе по стълбите и се намери пред кабинета по Отвари.Той зпря да си поеме въздух,защото не беше спрял да тича за да не закъснее.Подземието въобше не му допадна,то беше много мрачно и влажно,миризмата беше ужасна и караше тялото му да трепери въпреки,че не чувстваше никакъв страх.След като постоя малко в мрачния коридор и съзнанието му се възстанови той влезе в класната стя в която щеше да изучава предмета Отвари.Излезе,че е пристигнал тъкмо на време.Леголас седна на един от чиновете извади малко пергамент,перо и мастилница и започна да си записва думите на преподавателката.Тя не искаше да я наричат професоре и това страшно гоучуди,но той продължи да внимава и да записва важните неша.Урока не беше сложен,беше нещо като въведение в отварите.За пореден път всички трябваше да се представят.Леголас изчака няколко ученика да си кажат имената,стана и каза:
    -Аз съм Леголас Елдемар от дома Рейвънклоу.
    След като каза тези думи той пак седна на чина.Елдемар не мислеше,че ще му е кой знае колко интересен този предмет,но щеше да се постарае и да даде най-доброто от себе си за да полечава Рейвънклоу повече точки.Звънеца би и всички излязоха от класната тая а Леголас ги последва.



    ----------
    Изключителен
    35 точки
    от проф.Айс
    avatar
    ????
    Гост


    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by ???? Пет Авг 06, 2010 6:46 pm

    Въведение в отварите


    Със кратко закъснение,Ерика влезе в кабинета и огледа класа.Днес съвсем бе забравила,че има със своя дом.Бе облечена със дълга,тъмно синя мантия,а косата и както никога бе вързала на опа6ка.
    -Добър ден,ученици.Аз съм Ерика Лун Айс,искам да ме наричате по първо име,и в никакъв случай професоре.Предпочитам да създаваме впечатление за приятелски отно6ения,отколкото строги.Ще ви преподавам по Отвари,а също съм и ръководителка на дома ви,както сигурно вече знаете.-каза тя приветливо и със усмивка.Стаята в подземиято бе голяма,но въпреки че се осветяваше от свещи,обстановката никак не бе неприветлива,само малко загадъчна,а във въздуха се носеше аромат на подправки и цветя-канела,розмарин,а също и на нар и други приятни миризми.Ерика седна на стола зад бюрото си и отвори учебника си на глава първа-Въведение в отварите.Кръстоса крака и отново се обърна към класа,който мълчеше и я следеше внимателно с очи.Отново има6е внимание и това я зарадва.Точно такова поведение искаше в часовете си-всички да са дисциплирани и да внимават,иначе можеше да се стигне и до наказания.Но не искаше сега да започва с това.
    -Днес ще говорим за въведението в отварите.-започна тя,като се изправи и застана пред черната дъска и се подпря на стената,като не отместваше очи от първокурсниците.Не бяха много,но това нямаше значение-Ерика можеше и да си води часовете и с малко души,стига да внимават и да искат да научат нещо.

    -Отварата,ученици, е смес от различни съставки, които притежават магически свойства и се използва за да причини различни ефекти на хората или околната среда. Всяка отвара има своя точна рецепта, в която се включват съставките за нея и начина й на приготвяне.
    Ерика насочи пръчката си към дъската и сами от въздуха се заизписаха думи,които се превърнаха в изречения;

    Съществуват няколко вида отвари:
    - разтвор - магическа отвара от две или три съставки. Обикновено разтворите отговарят на съществуваща магия или заклинание и имат същата цел.
    - елексир - магическа лечебна отвара, която се състои от няколко различни съставки и има за цел да подобри физическото и здравословното състояние на човека.
    - отрова - магическа отвара, която има за цел да навреди на физическото или психическото състояние на човек или друго живо същество. Обикновено в отровите се включват вредни съставки или с неблагоприятно дейсвие над организма.
    - противоотрова/ антидот - противоотровите са отвари, които имат за цел да премахнат действието на дадена отрова.
    -Не искам да ги преписвате,а просто да ги запомните.Но ако така препочитате,няма проблем.-каза учителката.Ерика продължи;

    -Отварите се използват от хората от стотици години. Те са били правени за първи път в Древен Египет, Персия и Гърция и след това са намерили голямо приложение във Византия и Англия, като през цялото време са претърпявали бурно развитие. Поколения отварители са опитвали да усъвършенстват и измислят отвари, но върхът на този процес е през Средновековието, когато интересът към тях нараства многократно. През този период на възход на отварите са измислени едни от най-известните, като Амортенцията, Феликс Фелисиц и други.
    Ерика направи пауза,учениците се бяха разсеяли.Тя се подсмихна и каза;
    -Е,това беше урока ви за днес,няма да ви натоварвам повече.Сега искам всеки от вас да ми се представи-име,какво харесва,какво мрази, кажете и какво мислите зе предмета.-усмихна се тя и отново седна зад катедрата,като отвори дневника им.-Ще ви казвам по имена,и може да отговорите от място.-каза им и погледна часовника си-бяха преполовили часа ,но имаше време да се представят-все пак учениците не бяха много.

    ПС.Сега искам от вас,всеки да пише тук,като рп задължително как е преминал за вас часът и да се представите-рптата ще бъдат оценявани,колкото е по-дълго и изчерпателно,толкова ще е по-висока оценката.
    Алекс
    Алекс
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 3
    Join date : 23.07.2010

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Алекс Съб Авг 07, 2010 3:29 am

    Алекс беше в лошо настроение от сутринта.Тя се орпави на бързо и остави косата си в по-небрежно състояние, което също й седеше добре.Момичето се забърза към подземията и скоро стигна.Слезе по стълбите надолу.Дишането стана съвсем малко по-трудно, заради влагата във въздуха."Тук трябваше да е общата стая на хафълпаф.Не на Слидерин" помисли си Али.Наистина от една страна беше така, защото все пак къртицата беше символ на хафълпаф, а не на слидерин.Но така са решили и нищо не зависеше от 11 годишната първокурсничка.Тя вървеше напред без да бърза че ще закъснее защото имаше странното предчувствие че няма да го направи.По едно време видя че от една врата излиза слидеринец и се скри зад ъгъла на един завой.Змийчокът замина напред без да забележи Алекс, на която точно сега не й беше за разправии.Когато нежеланият съученик на момичето си замина то спокойно продължи напред и влезе в кабинета по Отвари.Вътре беше задушно от това че имаше няколко котела сложени на силен огън и вътре в тях имаше вряща течност, която междодругото разнасяше зловонна миризма.Е слава богу не всичко миришеше толкова лошо.Имаше цветя окачени на цели връзки на стената които придаваха хубав аромат, но не се получаваше добра комбинация (лоша+приятна миризма = още по лоша миризма).Рейвънклоуката си запуши носа и седна на обичайното за нея място.Извади си една мокра кърпичка и я долепи до носа си защото миришеше ужасно и тя не можеше да понесе това.Извади си нещата само с една ръка, като няколко пъти сбърка учебника.Когато най-после го улучи ръководителката на дома й влезе кабинета.Жената се представи и започна с урока.Не беше единствената която от първия час започваше с урок.Даже напротив.Много малко бяха учителите които не преподадоха урок, а оставиха целия час за разговори, което не допадна особенно на Александра.Тя слушаше урока, но не записваше.Не харесваше особенно да пише и то бързо.Все пак в учебника й пишеше почти всичко което казваше проф.Айс.След тридесет минутно разказване на урок, професорката спря за малко.Звънеца удари и всички излязоха от кабинета.

    --------------
    Надхвърлящ очакванията-пояснявам защо;
    в стаята съм писала че се носи аромат на подправки,като розмарин,канела и т.н. и цветя-като нар.Явно не си чела внимателно.Очаквам повече следващия път,знам че може6.
    25 точки
    от проф.Айс.
    Саймън Джеферсън
    Саймън Джеферсън
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 50
    Join date : 23.07.2010
    Age : 30

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Саймън Джеферсън Съб Авг 07, 2010 5:27 pm

    Денят беше слънчев, а училището - светло. Това, обаче, не беше правилното обяснение за подземието където се намираше кабинетът по отвари и където слизаше в момента Сам. Той изпитваше фобия от такива места.
    Подземният коридор беше мрачен и не се виждаше почти нищо. Лъхаше на мухъл и влага и не беше от най-топлите места в замъка. Рейвънклолеца искаше да влезне по-бързо в кабинетът като се надяваше нам да намери спокойствие и поне един човек.
    Първокурсникът натисна дръжката на вратата, която представляваше входът на кабинетът по отвари, след което влезе и внимателно затвори старинната врата след себе си. Кабинетът беше голям и мрачен. Макар, че там имаше свещи, Сам пак чувстваше това чувство на неспокойствие, но някак си знаеше, че това не бива да бъде така. Из кабинета цареше спокойствие и мирисът на нар и различни билки веднага успокои първокурсникът. Той зае един от първите чинове и зачака преподавателката заедно с останалите.
    Ръководителката на Рейвънклоу. Тя преподаваше отварите и се славеше с добротата си. Сам беше чувал какви ли не неща за нея и то все добри. Сега тя беше пред него и той можеше да се порадва на добрината й. Макар, че беше дошла с малко закъснение, тя беше усмихната и говореше с нежния си глас. Грациозната й походка и веещата й се коса, която в този момент беше вързана, придаваха у сам чувство на спокойствие. Наистина тази жена имаше голяма дарба.
    След представянето си, Ерика(така желаеше да бъде наричана) започна и уводния урок. Сам обичаше да записва. Това му даваше гаранция, че ще запомни всичко. Затова записа като заглавие "Въведение в отварите" и започна да записва всяка една от думите на преподавателката, макар че тя беше казала, че записките са по желание.
    Останаха десет минути до края на часа и дойде ред и учениците да се представят. Изминаха петима и дойде ред и на Саймън. Момчето се изправи и започна да говори:
    - Здравейте! Казвам се Самън Джеферсън. Както знаете съм от Рейвънклоу и обичам много този дом. Роден съм в Лондон на 19 Септември 1997 година. Обичам този град. Обичам и животните. Сега не се сещам какво точно мразя. - Момчето се подхили по един от най-тихите начини, които можеше да докара. - За отварите смятам, че са един много интересен, много нужен за напред и един от най-важните предмети и като цяло ми харесва. Това е от мен.
    След думите си ученикът се завърна в предишната си поза, а именно - седнал на чина и следейки с поглед действията на Ерика. Часът мина неусетно бързо, а домашно - нямаше. Момчето прира пособията си и напът за излизане от кабинета поздрави младоликата магьосница за довиждане. Веднага след това напусна кабинетът и много бързо се качи на по-горният етаж.


    ----------
    Много ми хареса,браво.Нямам забележки.Очаквам да се представя6 все така добре. : )
    Изключителен
    40 точки
    от проф.Айс
    Мелиса Хейл
    Мелиса Хейл
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 70
    Join date : 23.07.2010
    Age : 28
    Местожителство : s0m3wh3r3 7her3...

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Мелиса Хейл Съб Авг 07, 2010 9:31 pm

    Понеже знаех, че днес ще карам само един час се събудих към 10 часа. Както винаги първо нахраних котарака си. Навън, както и в спaлната беше много топло и едва се стоеше. Влязох по най-бързия начин в банята и си пуснах хубав студен душ. Облякох се и приготвих чантата си. С тази мантия ми беше още по-горещо, но добре, че поне в подземията е по-хладно. Излязox от стаята и затворих вратата след себе си.

    ***

    Слизането по стълбите беше доста измориелно. След 15-20 минути благополучно стигнах до Подземията. Беше много мрачно и влажно. А свещите на стените правиха мястото да изглежда още по зловещо. По пътя към кабинета не срещнах никого. Накря стигнах до една врата, на която беше изписано "Кабинет по Отвари". Влязох вътре и видях, че всички ученици вече се бяха събрали. Имаше само няколко свободни места и аз седна на едно от тях. Часът вече беше 10:45 а професорката по Отвари, която също е и ръководител на моя дом, още я нямаше. Не можах да запомня името й, но сега когато го каже отново щях да се опитам да го запомня. В този момент преподавателката влезе в стаята. Представи се и започна да разказва урока. Когато приключи с урок, oтвoри дневника и каза всички да се представим. Щом чух проф. Аис да изрича името ми веднага с изеправих и заговорих:
    - Името ми е Малиса Хейл и сам от дом Рейванклоу. Харесвам животните, цветята, забавлението и много други неща. Мразя да споря с някого, макар, че съм много добра в това - засмях се леко и продължих - мразя и хората да ме лъжат или да крият нещо от мен. Според мен Отвари много ще ми хареса, защото както казах и в другите часове, в които съм влизала, много харесва предмети, които изискват практика, а и изглежда интересен.
    След тези думи седнах на мястото си и изчаках другите ученици да се представят. След като и това се случи звънеца удари и всички излязоха от кабинета.

    ------
    Изключителен
    40точки
    от проф.Айс.
    Изабела Стюарт
    Изабела Стюарт
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 8
    Join date : 08.08.2010

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Изабела Стюарт Пон Авг 09, 2010 3:47 am

    Изабела тъкмо пристигна в училището и вече трябваше да влиза в първия час.Момичето пристигма късно понеже закъсня за влака, а нямаше кой да я закара по-бързо.Наложи се да изчака майка й да дойде от Аризона и да я вземе с летящата кола за да я заведе.След като си остави нещата в общата стая на Рейвънклоу, Бела се запъти към подземията.На няколко пъти обърка коридорите, но слава богу, накрая тръгна след една групичка от нейния дом и стигна поне до стълбището на поземията.Усмихна се бодро че въпреки всичко се е справила и слезе долу.Там беше така подтискащо и заплашително че Бела се поизплаши малко и забърза крачка към кабинета.Тя не видя разклонението което водеше до кабинета и продължи напред.Спречка се с някаква досадна котка която започна да мяука супер дразнещо и реши да се връща отчаяна че не е намерила кабинета по Отвари, но точно в последния момент видя разклонения коридор и тръгна по него.Не вървя много и стигна до стаята.Бутна плахо вратата и надникна вътре.Чу че няколко нейни съученика се кикотят и влезе изцяло.Забеляза учителката зад катедрата.
    -Съжелявам професоре...първи ден ми е и се загубих... - оправда се детето и погледна притеснено.
    -Няма проблем.Случва се първия път да се загубиш! - каза мило жената и показа чиновете на Бела, което беше знак че трябва да седне.Тя го направи, но не внимаваше особенно.Изследваше стаята с големите си кафяви очи.Зад катедрата на проф.Айс имаше рафтове, отрупани със стъкленици.Някой празни, а други - пълни с неизвестни отвари.По стените имаше окачени свещи които осветяваха кабинета.Освен свещите по стените имаше и най-различни билки, които придаваха приятно ухание.Обстановката беше някак,странна,неприветлива, но на учениците това очевидно не им пречеше за да прекарат добре часа.Между чиновете имаше доста голямо пространство за котлите на учениците, както и чиновете бяха доста големички за да могат да побират всички стъкленици и продукти за една отвара.
    Когато накрая Изабела спря да се оглежда изслуша последната част от урока и излезе от кабинета.
    avatar
    ????
    Гост


    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by ???? Сря Авг 11, 2010 2:16 pm

    Втори урок
    Отвара против циреи


    Eрика седеше в кабинета си и препрочиташе писмо от министерството.Предлагаха и да се върне на поста си Аврор,но тайно назначена в Хогуортс,за да следи за безопасността.Тя реши да приеме,драсна едно писмо в отговор до началника на отдела и го отпрати обратно по служебната сова.Чак тогава се сети че след час щеше да има час.Тя стана и започна да се оправя,като не бързаше особенно-имаше времето,от което се нуждаеше.Тя си облече черна,дълга рокля,която и седеше идеално и направи черната си коса на букли,които се спускаха изящно по врата й.Жената бе много доволна от крайния резултат от магията за букли и взе учебника,пергамент и перо,за всеки случай.Излезе от стаята си и се запъти към подземието.Влажните стени и мрака в коридора не я притесняваха,но реши да промени това,за да не стряска първокусниците.
    -Мопсенди.-каза със спокоен глас синеоката жена и стените придобиха блясък,не заслепителен,а просто блещукащ,като от малки светещи диаманти,а влажнотата изчезна.Тя много се възхити на тази магия.Също се появи и дълъг пурпурен килим,който от стълбите водеше чак до стаята по Отвари.
    -Арахнио.-продължи тя,а факлите по стените бяха заместени с красиви лампи,който приличаха на жив огън и дори се чуваше звук,като от пукащ огън.Това придаваше известен уют,а и подземието бързо се затопли от вълшебния огън в лампите.Ерика продължи пътя си и минута-две вече бе пред прекрасната,старинна врата.Натисна дръжката и влезе.Кабинета си бе както обикновенно-дъбовите чинове, шкафовете,масичките. Все още нямаше ученици,но това не я притесни.Имаше 10 минути до започването.Тя се разположи на бюрото си и остави там дневника и нещата си.Неусетно бързо минутите бяха минали и вече всички ученици се бяха събрали.
    -Добър ден,ученици.-започна тя с усмивка,но бе някак сдържана.Гласът й бе мил,или поне се опитваше да бъде такъв.-Днес е много важно да си записвате и да не пропускате нищо.А записките си ги пазете.В края на годината ще правите отварата.Ще бъде нещо,като...хм,тест.-каза тя заключително,не смяташе още сега да казва намеренията си,имаше много време до края.-Но този час няма да правите отварата,по простата причина,че ще я правите на края на годината.Трябва да ви запозная с нея,за да знаете тогава как да я приготвите,а и да имате време да се поупражнявате,ако не искате да се издъните на преговорната задача.-каза Ерика със спокоен глас,като се разхождаше между учениците и се усмихна.Някои гледаха към нея,а някои си драскаха в тетрадките,като не обръщаха особенно внимание на думите на учителката.’’Така...’’-каза си тя,като се опита от тук нататък да звучи по-добронамерено,за да не стряска учениците.Не искаше да си мислят,че предмета е труден,не бе така,в първи курс бе най-лесно.В по-горните курсове обаче,ако се задържеше на поста си,щяха да учат доста по забавни и интересни неща.Ерика насочи пръчката към дъската и от там сами се заизписваха думите и се появи фотолента,която като филм показваше всяко действие и резултата от него;

    За отвара против циреи са необходими два стръка анасон, 15 грама гной от буботуби, връхче нокът от орел, две лъжици сушен анасон и няколко стръка мента.

    Друго важно нещо е в котела ви да има вода. Малко отвари изискват преди водата да се сложи нещо друго.

    начинът на приготвяне.
    Първо се слага вода в котела и се запалва огън. Това го изисква почти всяка отвара. След това се нарязва на ситно ментата и се добавя към нея гнойта от буботуби. Разбърква се добре и се добавя в котела веднага, щом водата заври. Бърка се бавно и равномерно. Цветът на отварата би трябвало да стане бледожълт. След това се добавя нарязаните стръкове анасон. Ако е изпълнено всичко добре, от котела би трябвало да се спуска гъст бял дим. После се пуска и сушения анасон във водата. Разбърква се три пъти по часовниковата стрелка. Накрая се слага нокъта от орел. Забележка- той бавно се разтваря, а водата става все по-зелена. След около десет минути водата би трябвало да е станала изумруденозелена, а над нея да се вият гъсти и задушливи яркозелени изпарения на вълма. След това се гаси огъня и се разбърква отварата.



    -И това е всичко...-завърши Ерика,като още се бе загледала в фотолентата и накрая се показа готовата отвара в котела.Погледна учениците-някои още преписваха,а другите бяха приключили и гледаха към фотолентата и учителката в очакване да ги освободи.Тя си седна зад катедрата и погледна тези които още пишеха.Скоро и те приключиха.Звънеца би.
    -Е,ученици,обърнете внимание на урока.-завърши тя,като се опита да надвика навалицата в коридора.Вече всички излизаха в междучасие.-Довиждане.-добавя тя на учениците,които също вече се приготвяха за излизане.Учителката грабна нещата си и излезе.

    П.С.Отново пишете рп,ще оценявам и ще давам точки.
    Изабела Стюарт
    Изабела Стюарт
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 8
    Join date : 08.08.2010

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Изабела Стюарт Чет Авг 12, 2010 4:14 am

    Поредният изморителен час, въпреки че предметът Отвари не беше чак толкова изморителен, а по-скоро ободряващ, защото имаше практика.Истинска практика.Изабела отново вървеше покоридорите за да стигне до мрачните коридори.Когато стигна до тях обаче момичето много се очуди.Тези тъмни,влажни и подтискащи коридори сякаш с магия се бяха преобразили в красиви, с блещукащи стени и осветени прекрасно.Дори имаше и килим водещ до стаята по Отвари.Оу да! Тези коридори наистина бяха преобразени с магия, и то не от който и да е, а от самата професор Айс.Когато искаше тя наистина можеше до толкова да завладее съзнанието на децата, и да ги впечетли максимално, но не го правеше винаги.Вярно че го правеше често, но не винаги! Изабела тръгна по красивият избродиран килим и влзе в познатият кабинет по Отвари.Този път, както никой друг път беше единствената в стаята.Тя отново извади своята пухкава тетрадка и започна да пише в нея.Естествено преди това приготви котела си и всички съставки за отварата против циреи защото беше прочела че във втори урок ще правят именно нея.Скоро нейните съученици започнаха да прииждат в класната стая като ята и попринцип подтискащият и неприветлив кабинет се изпълни с детски смях и глас.Професор Айс влезе в стаята и започна да говори.Изабела беше изпълнена с ентусиазъм че ще прави първата си отвара, но когато преподавателката каза:
    -Но този час няма да правите отварата,по простата причина,че ще я правите на края на годината... - ентусиазмът на момичето замря.А тя се беше подготвила толкова добре...И защо?! За да гледа някакъв си филм как се подготва отварата.Според нея, изобщо нямаше да се научат как да я правят без да практикуват.Тя само се намръщи и до края на часа не промени физиономията си...

    Ирис Бауър
    Ирис Бауър
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 3
    Join date : 03.08.2010
    Age : 29
    Местожителство : София

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Ирис Бауър Чет Авг 12, 2010 5:14 pm

    Беше четвъртък. Този ден преди да почне училище Ирис прекарваше с двамата си най-добри приятели. Цял ден бяха заедно , а накрая преспиваха в някой от тримата. Момичето отдавна беше станало и сега се оглеждаше безцелно в огледалото и си припомняше хубавите моменти с момчетата . Те ужасно ,ужасно много и липсваха , Ирис нямаше търпение да дойдат почивните дни и да ги види , но не мислеше и да пропусне този ден. Днес тя имаше само отвари , затова беше решила след часа да пусне едно дълго писмо на приятелите си в което да им разкаже всичко което и се е случило. Набързо си взе чантата си слезе към подземията, който небяха така като ги помнеше, не бяха мрачни и влажни. Стените бестяха , а по пода от самото начало на подземията имаше дълъг пурпурен килим, по стените вместо старите факли сега имаше лампи, които Ирис много хареса. Преподавателката определено се беше постарала много. Когато Ирис влезе в кабинета там бяха само около пет ученика и преподавателката, но другите не се забавиха много и кабинета се запълни. Урокът започна , за жалост беше само теорията на отварата против циреи , но учителката ги беше успокоила че до края на годината те ще я приготвят. Оставаше много време от часа и момичето реши да напише съставките бавно и с най-красивия си почерк , а по-късно и добави малки рисунки на някой от съставките. Преподавателката минаваше покрай децата и когато мина покрай Ирис и видя тетрадката и , и се усмихна, момичето плахо отвърна на усмивката. Не след дълго часът свърши и Ирис се забърза към стаята си , за да напише писмото си.
    Тузуга Айрънс
    Тузуга Айрънс
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 349
    Join date : 20.07.2010

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Тузуга Айрънс Чет Авг 12, 2010 6:10 pm

    Момчето спеше сладко.Сънуваше кошмар как се бият с другият дракон и как Волдемор се появавява и ги убива.Сигурно говореше и нещо на сън защото след малко усети разтръсване и се събуди.Видя някакво момче,което бе с леко дълга руса коса.
    -Ей,какво ти става.Побързай ще закъснееш.
    Тузуга се стресна,но стана.Като влезе в банята се зачуди,кое ли беше това момче.Представи си някой от уроците и се сети,че когато бе станал да се представи бе казал Леголас Елдемар.Дано да не бъркаше.Е сега щеше да разбере.Излезе от банята и си съблече пижамата.Облече се мантията и дръпна раницата си като започна да нарежда нещата по Отвари.Видя,че русокосият го чака и реши да не се бави.Бутнаха вратата и започнаха да слизат по стълбите.Този път ммочето неискаше да използва трика с Акцио защото дивана бе счупен а с канапето щеше да се нарани.Няколко минути си хвърляха по един поглед,но никой не продумваше нищо.Изведнъж Тузуга се престраши и попита:
    -Мислиш ли,че ще правим отвара по Отвари
    -О,ами незнам!
    Тузуга се усети,че бе задал един глупав въпрос.Продължиха надолу и най-накрая влязоха в подземята.Всичко бе излъскано светло.Всяко ъгълче блестешще от чистото.Двамата се спогледаха и казаха:
    -Май сме объркали коридорите!
    Тузуга се върна назад и попита един преподавател къде са подземята.Той им посочи същият коридор.Момчетата се учудиха,но тръгнаха.Изведнъж Тузуга каза:
    -Тук е имало старателно почистване.
    Най-накрая влязоха в кабинета и се разделиха.Тузуга седна на един чин до прозореца,а Леголас по средата.След,което Тузуга си извади един дълъг пергамент защото щеше да записва начин на приготвяна на цяла отвара.Отварата против цирей беше много интересна.Тузуга се чудеше когали щеше да започнат да я експериментират.Много искаше да работи върху казана,но още не бе дошло време.Рейвънклоуецът се зачуди кога ли щеше да имат тренировка по Куидич.Като каза Куидич утре щеше да има час.Тузуга се зарадва.Момчето приключи със записките и кимна в знак на довиждане на префесорката.След,което прибра всичко и се смеси в тълпата като се запъти към общата стая.Днес нямаше домашни.Момчето реши да полети малко с метлата си.
    Саймън Джеферсън
    Саймън Джеферсън
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 50
    Join date : 23.07.2010
    Age : 30

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Саймън Джеферсън Съб Авг 14, 2010 4:41 pm

    Сутринта беше топла и изключително приятна. Сам се разхождаше из дворът на Хогуортс. Обичаше да го прави. Смяташе, че сутрешните разходки са най-ободрителни и ти оправят настроението, независимо какво е то. Оставаха само пет минути до вторият час по отвари на момчето, затова то се запъти към подземието. Ако можеше да си признае щеше да каже колко го беше страх да слезне на онова място, но се налагаше, а и часовете по отвари бяха наистина интересни. Заслужаваше си да слезне.
    След три минути, през които беше минал през първия етаж и през които слизаше към подземието, рейвънклоулеца най-накрая се озова в подземието, което(да не повярва) беше напълно променено в един много хубав и приветлив вид. Сега страхът липсваше. Липсваше и онова чувство на напрегнатост. От стълбите по коридора и до вратата, която представляваше входът, се стилаше един старинен и много красив килим, който като че ли казваше на всеки застан на него да влезне в кабинетът, с гордостта че ще изучава отварите. По стените висяха факли и сега подземието беше осветено. Явно преподавателката се беше постарала много, за да може учениците да се чувстват възможно най-комфортно.
    Първокурсникът натисна бравата на вратата. Старинната врата изскърца и пред Саймън се показа картината, която представляваше класна стая с Ерика(преподавателката) и няколко ученика. Момчето затвори вратата след себе си, поздрави преподавателката, която беше облечена с черна и много красива рокля, която й седеше прекрасно, и седна на мястото, където беше седнал и през първия урок. Оставаше само да чака да дойдът и останалите ученици и часът да започне.
    Класната стая вече беше пълна с бърборещи ученици и часът вече можеше да започне. По програма имаха да вземат отварата против циреи. Това и записа Сам. Момчето нямаше търпение да направи първата си отвара. Това беше значителен момент, който щеше да запечата в съзнанието си за цял живот. Освен ако не получеше склероза, което не го пожелаваше и на най-големия си враг. Но уви отвара нямаше да бъде правена. Беше се оказало, че само ще запишат как се прави отварата и на края на годината ще се прави. В очите на Саймън блесна разочарование, което не беше изпитвал до сега, но все пак успя да запише всичко, което продиктува Ерика и даже му се стори наистина интересно и много интригуващо. Отново разбра, че отварите са велик предмет.
    В края на часът ученикът стана от мястото си и напусна кабинетът, заедно с тълпата напускащи ученици. Естествено не забрави да поздрави Ерика за довиждане.
    Леголас Елдемар
    Леголас Елдемар
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 53
    Join date : 04.08.2010

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Леголас Елдемар Съб Авг 14, 2010 10:51 pm

    Днес Леголас се събуди рано и още от тогава беше в много лошо настроение.Причината беше,че първия час беше отвари а младия Елдемар мразеше да слиза в мрачното и влажно подземие.Любимото му място бяха кулите защото там беше най-високо.Затова то мразеше да слиза в подземията.Но това трябваше да стане и той тръгна за класната стая по Отвари.Той слезе в подземието и тръгна към кабинета.Само,че много се изненада когато навлезе навътре в коридора,всичко беше променено и не изглеждаше както миналия път.Като влезе в класната стая забеляза,че всички ученици бяха заели местата си и чакаха професор Айс.Леголас също зае своето място и миг след това професора се появи.Днешния урок беше за отвара против циреи.Това щеше да е интересно,но като разбра,че няма да правят отварата настроението на Леголас още повече се влоши.Все пак той изчака до края на часа.После звънеца удари и всички излязоха весели,че нямаха домашно.

    П.С.
    Извинявам се,че пиша чак сега,но през седмицята имах проблеми с компютъра и неможех да пиша на кирилица.
    avatar
    ????
    Гост


    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by ???? Пон Авг 16, 2010 3:33 pm

    Трети урок:Гънхилда от Горсмур
    (1556 – 1639)


    Поредния натоварен ден.Въпреки хубавото време,Ерика се чувства6е по-мрачна от обичайното.Тя върве6е по дългия коридор към стаята по Отвари.Бе облечена с официална,черна мантия,а косата й бе пусната свободно.Този път не носе6е нищо,този час учениците щяха само да слу6ат.Тя влезе и зае мястото си.Изчака да започне часа и когато това стана,премина направо на урока,след като първо поздрави учениците.

    Историята на Гънхилда от Горсмур, прословута вещица, сътворила лек за драконовата шарка, който се използва и сега.Тя е вещица с доста прегърбен вид. А и едното й око го нямаше. Драконовата шарка е болест от типа на шарките. Може да се прихване по много начини, но най-разпространеният е контакт с болен дракон. На драконите обаче не им личи, че са заразени, докато на далеч по-малкия като размери човек, болестта му влияе пагубно – започва се от хилядите ситни белезникави пъпчици и зелени петна навсякъд по тялото. Колкото повече петна, толкова по-напреднал стадий на болестта. Накрая се стига до смърт. Първата известна жертва на драконова шарка е Чаунси Олдридж, роден през 1342 година, умрял именно от тази болест през 1379. И да се върнем на Гънхилда... Тя е родена в малкото английско селце Горсмур в семейството на лечители. Учи в медицинско училище в съседния град. И нищо повече не ви трябва да знаете освен великата й изцепка, че “няма нищо по-лесно от това да заразиш някой, който винаги си мразил’’- Средновековни дрязги. Лекарството, което Гънхилда измисля по време на една лунна нощ е доста просто, имайки се предвид колко смъртни случаи е имало тогава от драконовата шарка. Днес тя е не по-лоша от настинката.
    Лечебната отвара се състои от лъжичка кал, разтворена в езерна вода, извадена от дълбините, където се срещат езеряни. В тази смес се добавя лунен камък и се оставя да престои седем часа по време на лунна нощ. След което се вари заедно със стрък мента и – воала! – всичко е готово. Днес това лекарство се произвежда в изкуствена среда и се намира във всяка аптека, така че не виждам особен смисъл да ви карам да го учите.

    След като приключи звънеца би и тя излезе от кабинета.

    П.С.Този час не е задължително да пи6ете,това е просто като малко разказче.Няма да оценявам,но ако все пак пуснете рп,ще дам точки за дома.
    Саймън Джеферсън
    Саймън Джеферсън
    Мъгъл
    Мъгъл


    Брой мнения : 50
    Join date : 23.07.2010
    Age : 30

    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Саймън Джеферсън Пон Авг 16, 2010 6:36 pm

    Отвари. Саймън Заобича този предмет още от първия час. Наистина часовете при Ерика бяха изклютилено интересни. Дали днес щяха да правят отвари или нещо от този сорт? Това бяха въпроси, въртящи се непрекъснато в главата на Рейвънклоулеца, който в този момент слизаше с бавни стъпки към кабинетът по отвари, намиращ се в подземията.
    Подземията! Едно наистина не много приветливо място, което се беше променило още миналата седмица, когато Сам го беше страх да слезне тук, но стигнал беше разбрал колко красиво е тук. Момчето пристъпи по дългия килим, водещ до кабинетът, чиято врата се виждаше на около десетина метра от стълбището.
    Натисна старинната дръжка и вратата изкърца. Сам влезе в кабинетът като зае обичайното си място. Беше пръв в кабинетът, а в него миришеше на различни билки и растения. Миризмата беше успокояваща и много приятна според първокурсникът.
    След около десет минути кабинетът се напълни с ученици, а до петнайсет - преподавателката пристигна и часът започна. Сам остана разочарован, разбирайки че няма да бъде правена отвара, но въпреки това сметна за добре да има поне един час, в който да се изслуша един разказ. Да! Наистина характера на младата магьосница(Ерика) беше един от най-добрите и променливите в това училището, защото както помнеше първокурсникът от изминалия час, тя беше в много по-лошо настроение от този час, когато настроението й се оказа много по-приятно и щастливо.
    Разказът не беше много дълъг, но за сметка на това беше един от най-интересните, които Сам беше слушал когато и да било. Остана доволен от часът, макар да знаеше че все още не бе правил първата си отвара. Но за всичко си има първи път и беше хубаво да го разбере.
    На излизане от кабинетът момчето поздрави Ерика за довиждане, след което много бързо напусна кабинета, прибирайки се в общата стая на дома си, на който преподавателката беше ръководителка.

    Sponsored content


    Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу Empty Re: Кабинетът по Отвари-Рейвънклоу

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Пет Окт 18, 2024 8:30 pm